RSS

kıyamet kopacak MIŞ!

09 Kas

 

  Pılıyı pırtıyı toplayıp Şirince’ye mi gitsek? Anam bi telaş, hummalı hazırlık(mış) ki köyde sormayın gitsin. Kıyamet kopacak(mış) ya o gün için hazırlanıyorlar(mış).

  Maya takviminin bitişine denk gelen 21 Aralık’ta kıyamet kopacağı düşünülüyor. İnanışa göre Hz. İsa, 22 Aralık 2012’de İzmir’in Selçuk İlçesi’ne bağlı Şirince Köyü’ne gelecek(miş) ve köyde yaşayanları kehanete göre kıyametten kurtaracak(mış). Köyde 2006’ya kadar araştırmalar yapılmış. Bu çalışmalara göre kıyametten sadece Şirince ve Fransa’nın güneyindeki Bugarach Köyü etkilenmeyecekmiş.

   Ülkelerinde 10 milim kar yağdığında kıtlık çıkacak korkusuyla marketlere koşan diyar ülke insanları var ya işte onlar köye akın etmeye başlamışlar bile. Eminim bizim kendilerini ‘’sosyete’’ olarak adlandıran kıçımın zenginleri de yerlerini ayırtmışlardır çoktan. Dünyadaki zenginlerin dünya yok olursa ay da, ölürlerse cennette yerleri hazır çünkü.

  Peki, bizler ne yapıyoruz? (biz kim, onlar kim ise!) Hiç! Ulan zaten kıyametin tam ortasında yaşıyorken neden, nereye kaçacağız? Bir de kendimizi nasıl önemsiyorsak yüzyıl insanı olarak, bu kopmaz olasıca kıyamet, insanoğlu varolduğundan beri kopmadı da bize mi kopacak? İki milyon senedir bu gezegendeyiz lan. Ha kopacaksa da ‘’Dünya s.kime, minare g.tüme’’ derler ya ahanda tam öyle. Geleceği varsa göreceği, güleceği şahane haller içindeyiz.

  Nerede duymuştum, kim araştırmış yazmıştı hatırlamıyorum ama insanoğlu bilse ki gerçekten yarın kıyamet kopacak: ‘’Ulan bugüne kadar yeterince seviştim mi?’’ derdine düşecekmiş. Dünyanın temellerini bilmem ama insanoğlunun varoluş temelleri bunun üzerine kurulmuş olabilir.

  Şirince’ye dönersek; hazırlıklar gerçekten son sürat devam ediyormuş. Her ihtimale karşı kıyamet partisi organize ediyorlarmış. ‘’ Tövbe estağfurullah. Bir deli kuyuya taş attı, 40 akıllı çıkaramıyor!’’ diyen köylülerin yanında her ihtimale karşı, gelecek paralara karşılık büyük çoğunluk da parti için hazırlanıyorlarmış. ‘’ Kesinlikle kıyamet kopacak. Tüm halkımız davetli. Sınırsız şarap ve karavana veriyoruz. Şarap ırmaklar gibi akacak. Müzik olacak. Punk ya da hard rock seçenekleri olacak. ‘’Kim olursan ol gel.’’  diyoruz.’’ diyerek herkesi Şirince’ye davet ediyorlarmış. Ardından ‘’Tabi 10 bin kişi gelirse Şirince’de de kıyamet kopar.’’ diye ekliyorlar.

  Ne diyelim? Kıyametten sıyırıp ırmaklar gibi akan şarabın içinde boğulmasınlar da!

ÖZGÜR TAMŞEN YÜCEDAL

 
3 Yorum

Yazan: 09 Kasım 2012 in GÜNLÜK, İNSANOĞLU

 

Etiketler: , , , , , , ,

3 responses to “kıyamet kopacak MIŞ!

 1. guguk kuşu

  14 Kasım 2012 at 09:35

  nerdesinnnnnn

  Beğen

   
  • ouzelf

   14 Kasım 2012 at 11:50

   Konacak dal, edecek kelam, yazacak hikaye arar vaziyette hiçbir şeye konsantre olamadan, hiçbir yere sığamadan geçiyor günlerim son onbeş gündür Guguk Kuşu. Aralık ayının ilk haftası semadan Konya’ya inmeyi soluklanmayı bekliyorum. Ama beklemenin verdiği sabırsızlık, kabaran yapılacaklar listesinin verdiği hiç bitiremeyeceğim korkusu da cabası! Kısaca arayan, ne aradığını bilmeyen hallerdeyim.

   Beğen

    
 2. belgin

  20 Aralık 2012 at 10:26

  Hahahahahaha sen beni güldürdün, Allah da seni güldürsün, sabah sabah. Tüm derdimiz bu değil mi zaten, kahkahalarla ölelim:)

  Beğen

   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: