RSS

MUCİZELER GERÇEKLEŞİRKEN

26 Şub

Geçen yaz üç arkadaşın dertleşmek için oturduğu çayla kafa bulduğumuz gecelerden birinde anlatılan ufacık bir hikaye…Sıkıntılı anlarımda bana hep yardımı dokunuyor.Belki dedim!!!

 

Toprağın altında mutlu mesut yaşayan tohumların hayatı birgün değişmeye başlamış.Toprakta bir hareketlenme,içlerinde bir genleşme hissetmeye başlamışlar.Düzen bozan huzursuzluk veren birşeyler. Bütün tohumlar isyan edip karşı koymaya çalışırken,küçük tohum ”birşeyler oluyor,değişiyor ve ben buna karşı koyamıyorum”demiş.Ve teslim olup beklemeye karar vermiş ve öylede yapmış.

 

Bu arada tohumların kabukları patlamış kök salmaya başlamışlar.Günü gelmiş filizlenmiş toprağın üzerine çıkmışlar.Doğadaki mucizelerle tanışmışlar;gökyüzüyle,güneşle,yağmurla,dallarında yeşeren yapraklarla.Bu gördükleri ve hissettikleri karşısında küçük tohum anlamışki çektikleri sebepsiz değilmiş.

 

O sıkıntıların sonunda onları bekleyen bir mucize varmış.Umuyorum ki hayatlarımızda gerçekleşen mucileri göremeyecek kadar kapanmamış olur gözlerimiz.

 
Yorum yapın

Yazan: 26 Şubat 2011 in ÇOCUKLAR, İNSANOĞLU

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: