RSS

HAYAT BİR BARDAK SU DUR…

30 Ara

Alohaaaa! Alaçatı yolları taştan, Erdo çıkarttı beni baştan.

Çocuklardan biri teyzeme diğeri anneme teslim edildi. Üst üste edilen telefonlar, yapılan organizasyonlar; Oğuz’un eşyalarını siyah çantaya koyuyorum. Vilo’ya gösterirsiniz. – … şu saatte alacak buraya bırakacaklar.- Onlara haber verdim. – Parayı ödedim. – Maaşlar yatırıldı. – Sigortalar ödendi. – Evin anahtarlarından birini biz alıyoruz, diğerinin Vilo’ya verirsin kızım.- ….- Akşamın körü arada derede Belgin’e uğranıp ayak üstü kahve içildi. Ve gecenin körü eve gelip valiz-Ler hazırlandı. Bir haftadır bünyem de içten yanmalı motor varmışcasına koşturuyorum. Şu içten yanmalı motor hakkında da hiç bilgim yok. Neyse söylenişi hoşuma gitti işte.

Şu valizimi kaptım, çıktım diyenler var ya! Nasıl başarıyorlar aklım almıyor. Yani günün birinde “Hadi” dese biri!

Bir diğer yanım “Ne kadar çok şeye bağımlısın. Bak düzenin çarklıları ( burjuvazi değil!!!) seni de eziyor.” diyor. Diyor da anacığım çoluk çocuğu sokağa mı bırakacaksın? Saatler boyunca telefonda görüşüp, yerleştirmeleri yapmak zorundasın.( ayyy arka sırada ki yolcu horlamaya başladı. Herkes,bütün dünya yor-gun, yorgunuz.)

Özet: Biz yılın başının cumartesi gününe denk gelmesini fırsat bilerek kaçıverdik. Balayı çipimi de taktım. Çip öyle etkili oldu ki; iki saat öncesinde çıkmış olduğumuz iki şeritli, bakım yapılmayan bir günü geçmeyen yolda arızalanan otobüs sebebiyle limana son on dakikada varmış olmamız, bir saat yirmi dakikadır kalkış sırası bekliyor olmamız bile bozamadı beni. Olsun varsın uçak kalkmasın, yeter ki bizim havamız yerinde olsun. Gerçi çipin etkisi ne kadar sürecek bilmiyorum. Bir an da içimde ki hortlamsın da. Aaa tamam daha fazla ayrıntı beklemeyin. Yok!(Tamam yalnız ikinize anlatırım.)

Yeni yıl dilekleri mi??? Mucize olmayacağı kesin. Pazar sabahı uyandığımız da koca aynı, çocuklar aynı. Aynı olanlar arasında bir şey daha olacak o da hepsinin o saatte aç olması ve kahvaltı hazırlanacak olması gerekliliği. Sonra; ertesi gün gidilinecek iş, eş-dost, ev-mobilyalar-araba, otobüs hat numaraları-sefer saatleri, ekmeğin gramajı-fiyatı … aynı. Akaryakıt fiyatları ya da milletvekili maaş tutarlarının aynı olup olamayacağı konusunda garanti verilemediği için cümle sonunda ki üç noktanın içinden bu ikisini çıkartıyorum. Bütün bunlar ve benzeri sebepler yüzünden. ” Devam arkadaşlar.” Üç günlük ömrümüzü su gibi içmeye devam.
” Hayat bir su dur, iç iç kudur.”
Küs olanlar; küs olmaya devam. Sevenler; sevmeye devam. Sevişenler; sevişmeye devam. Aldatanlar; (aldatılanın aslında kim olduğunun ayrımına vararak) aldatmaya devam.
Her zaman tek dilek cümlem vardır: Tanrı (evren, melekler, hava, ateş, güneş, her neyse) herkese, hepimize niyetimiz yönünde, gönlümüzden geçeni, gönlümüzden geçtiği kadarıyla versin. Daha nice yeni yıl başlangıçların da gönül birliğinde olalım.

Sağlık sıhhatte olmamız dileğiyle!

ÖZGÜR TAMŞEN YÜCEDAL

 
4 Yorum

Yazan: 30 Aralık 2011 in GÜNLÜK

 

4 responses to “HAYAT BİR BARDAK SU DUR…

 1. Belgin Aydın

  30 Aralık 2011 at 14:14

  Selen’in yeni yıl yazısıydı, tüm kalbimle katılıyorum:

  Şimdi, bence yeni yıl çok yeni olsun!
  Eski yılda güzel ne varsa öylece dursun tabii…
  Ama yine de çok yeni olsun.
  Mesela tükenmiş ilişkiler yenilensin,
  tükenmemiş ilişkileri Allah bildiği gibi yapsın,
  mesela bitmiş paraların yerine yenisi gelsin, kendi kendine ama…
  Mesela sağlığımız en az 10 yıl geriye dönsün, yine sabahlara kadar zıpır zıpır zıplayıp, ertesi gün bomba gibi uyanalım.
  Mesela aldığımız kilolar eski yılın olsun,
  dizlerimizin bağı çözülsün ama aşktan çözülsün,
  dilimiz de çözülsün ki sevdiklerimize söyleyemediğimiz ne varsa söyleyelim,
  kulaklarımızın pası da silinsin,
  kötülükler pas pas olup ezilip, çürüyüp yok olup gitsin.
  Yeni yıl, yeni yıl duy sesimizi…
  Yemeye kıyamayıp da yanında yatacağımız yenilmez bir yıl olasın e mi? E…

  Beğen

   
  • ouzelf

   30 Aralık 2011 at 16:19

   Beraber olsun E mı! inşallah maşallah:))

   Beğen

    
 2. BuRCu

  31 Aralık 2011 at 10:16

  Özgür, yorumunu okudum ve bugün sayfanda soluğu aldım. Daha çok daha çok yazını okuyacağım söz. Dört aylık bir günde bitmiyor 😦
  Şükür ki iyiyim şimdi, güzel bir başlangıç oluyor yepyeni bir yıla. Yazında özetiyle verdiğin, dilediğin her şeyin yanı başında olması dileğiyle… Şanslı yıllar diliyorum şimdiden.
  Görüşmek üzere, buralardayım 😉

  Beğen

   
  • ouzelf

   31 Aralık 2011 at 15:58

   Ah be Burcu hoşgelin, şenlendim. Yalnız bıraktın beni. Şu blog serüveninde, İlk destekçim, cesaret vericimsin sen benim. Sağlık dolu, mutlu, huzurlu nice yıllarda bağlantıyı kesmeyiz umarım. Ben sehre döndüğümde daha ayrıntılı, uzun uzun yazışmak üzere o vakte kadar sevgiyle kal. İyi yıllar!!!

   Beğen

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: