RSS

Hiç kalana kadar

27 Oca

Boşlukta uçuşup duruyor kelimeler. Uzanıp birini yakalamak istiyorum. Bir türlü başaramıyorum. Dönüp duruyorlar. Kulaklarımda uğultuya dönüşen seslerini duyuyorum. ‘’ Yeter susun! ‘’ diye bağırıyorum, sesim çıkmıyor. Bir kâbusun tam ortasında olmalıyım diye geçiyor aklımdan.

    Yalnızca güzel, sevgi dolu olanlarını istiyorum. Güvenle sarıp sarmalayanlarını. Öfke saçan, paramparça edenlerini değil. Hiç sevmedim ben yürekte biriktirilip, kök salmalarına, dallanıp budaklanmalarına izin verilmiş öfke sözlerini. Dilden dökülürken kapatırım kulaklarımı. Sağır olup öylece bakmak isterim. Gerçi o yüzler görülesi de olmazlar ya.

    Ne kadar kavga edersem edeyim sevmediğim öfke beni de sarıp sarmalar zaman zaman. Ama izin vermem sonuna kadar, ‘’ Hiç ‘’ kalana kadar içimden çıkmasına. Nasıl, nereden geldiğini bilmediğim bir ayna gelir, duruverir karşımda. Tam burnumun dibinde. Ve aksimi görürüm aynada. Gözleri ben gibi bakmayan, dili ben gibi konuşmayan, elleri ben gibi dokunmayan beni. İşte o an da susar dilim. Öfkemde hızla kaçar bilmediğim, bilmekte istemediğim yerlere. Utanır çünkü. Benden, gerçekliğimden utanır.

NOT: Hazırlığını yaptığım öyküden alıntıdır.

ÖZGÜR TAMŞEN YÜCEDAL

 
2 Yorum

Yazan: 27 Ocak 2012 in DENEMELER & RÜYALAR

 

2 responses to “Hiç kalana kadar

 1. Belgin Aydın

  27 Ocak 2012 at 11:08

  Çok kadar güzel anlatmışsın, yazdıklarını aynen hissediyorum, Kayra’nın tam tersine bilincimi yaşatmak için öfkemi öldürmeye çalışıyorum ben. Kimilerine göre suskunluğum, hatalarımı gönüllü kabullenişim olarak yorumlanabilir. Oysa onları kırmaktansa, tüm önyargıları, isnat edilen tüm suçları başım gözüm üstüne kabul ediyorum. Bedeli yalnızlık olsa dahi, tüm aynalarla barışık yaşamayı tercih ediyor, sevilmemeyi, yalan sahnelerde rol almamayı göze alıyorum. Yazı beni çok etkiledi, biliyorum ki öfke değil üzüntü benim ki. Hayalkırıklıklarıyla dolu bir gelecekte, kendime mutluluklar diliyorum. Seni çok seviyorum…

  Beğen

   
  • ouzelf

   27 Ocak 2012 at 12:24

   İçinde çok güzel şeylerin olmasını dilediğim o gelecek suskun suskun, ”başım gözüm üstüne” diye diye geçecek bile olsa ben de kendime seninle beraber mutluluklar diliyorum.

   Beğen

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: