RSS

eyvallah

27 Eyl

549898_481348801921853_1172440565_n

‘’Beynimi yiyecem’’ derler ya işte ben artık beynimi yemek bile istemiyorum. O yemek istenecek beynim uzaklarda kaldı. Şimdikinin tadı kaçmıştır. Ooooo düşününce içindekileri mide kaldırmaz valla. Üzerine anlamsızca takıp takıştırdıklarım döke döke bitecek gibi değil. Geçen akşam küçükjoe’ya yorumumda ‘’Gece yatarken kafayı çamaşır suyuna bas! Sabahına piripak oluyor.’’ yazdıydım. Uzun zamandır kurduğum bir fantezi aslında bu. Çamaşır suyu olmadı mı? O halde son dönemde reklamı yapılan takma dişlerin temizliğinde kullanılması önerilen tabletlerde olur. Gerçi benim fanteziyi gerçekleştirmiş, Beyin Fitness Salonları açmışlar.
Gerçek! Beyin için spor salonları varmış artık.
Hafızayı güçlendirip, yeni düşünceler yaratabilme kapasiteni artırmak için, egzersizlerin yapıldığı yerlerMİŞ. Annemin deyimiyle boyamadığımız bir fıstıki yeşil kaldıydı onu da boyayacağız evel allah!

 Ayyy Erdo’nun karşısına geçip:

‘’Aşkitoooo (İğrenmeyin. Asla ve katha o şekilde seslenmem, sıçtığımın micacıma ters! He bu şekilde yılışmayı becerebileydim belki fenada olmazdı hani. Hatırlatın birgün bu konudada yazayım. İyi mevzuymuş.) ben yazıldım. Pazartesi başlıyorum. Ne dersin?’’ desem. (Bunu da söylemem. Gidilecekse gidilecektir.) ‘’Ben ve çocuklar yıllardır yeterince geliştiremediysek al işte sana beyin!’’ der, beynimi söküp elime verir herhal.

Özet olarak arkadaşlar:

Şu yukarıda paylaştığım görsel ki, öncesinde feysin bokunda nehirida paylaşmıştır. İşte ben o resimdeki ‘’Sıçış’’ noktasına öyle kolayına geliyorum ki. Şaşılası. Aynı zamanda ‘’Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz.’’ noktasına.  ‘’Tırnağın varsa kaşınacaksın.’’ noktasına. ‘’Aslında herkes yalnızdır.’’ noktasına.  ‘’Göte giren şemsiye açılmaz.’’ Ve koyamayacağımı bile bile ”AMK.”  noktasına. (Babam gene fena kızacak. ama ne yapayım baba, saydırmadan olmuyor!)

Ama şükür ki hala dolanıp dolanıp geldiğim en, en son nokta ‘’Buna da şükür. Sağlık olsun. Bu da geçecek.’’ oluyor. İşte vardığım son nokta bu olmadığı gün boku yiyeceğim gündür, biline. O zaman kafaya taktım bünyeye kaynadı, göte taktık uymadı dediğim huniyi nerelere sığıştırırım bilinmez.

Tüm bunlardan sonra:

Şahane bir hafta sonu diliyorum herkese, hepimize. Yukarıdaki özlü sözlerden birini alıp kullanıverin. Ben arkadaşlarımı, en önemlisi kocamı alıp Alaçatı’ya kaçıyorum. Hoppp kaçtım bile.

özgür tamşen yücedal

 
5 Yorum

Yazan: 27 Eylül 2013 in GÜNLÜK

 

Etiketler: , , , , ,

5 responses to “eyvallah

 1. küçük joe

  27 Eylül 2013 at 10:04

  Bu post kitap olsa klasikleşirdi öylesine güzel komik hüzünlü. Yoksun yani bir süre Alaçatı’ya kaçıyorsan…:((((

  Beğen

   
  • ouzelf

   27 Eylül 2013 at 16:14

   sevmiş olmana sevindim küçükjoe. Alaçatı işi de hafta sonu kaçamağı o kadar. sevgiler…

   Beğen

    
   • küçük joe

    27 Eylül 2013 at 16:41

    İyi neyse bari…Gitmeyin bir yerlere allahaşkına…

    Beğen

     
   • ouzelf

    27 Eylül 2013 at 16:45

    Aman nerelere gidecem!!! Bi ara konuşuruz, anlatırım. Benim oğlan sebebiyle uzun süre kaçışlar çok zor:(( Bakçez!

    Beğen

     
 2. betul cobek

  28 Eylül 2013 at 19:13

  fıstıki yeşil güzeldir

  Beğen

   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: