RSS

aynen

20 Nis

Screen Shot 2015-04-20 at 12.53.28 PM

Hafta sonu notları:

– Yeni nesil insanlardaki bu her an, her yerde, her koşulda spor yapma gayretinin bendeki etkileri gittikçe kötüye gidiyor. Tamam anladık; spor sağlığa yararlı, genç – diri tutar, erken ölmekten korur falan da bu kadarı nedir. Tahlilim şudur ki; bu defe insanlar spor yapmaktan ölecekler. Bünyeye bunca yüklenmek günahtır, yazıktır.

– Göze sokula sokula, abartılarak yapılan her şey bende ters tepiyor, net.

– Bu caaanım İstanbul var ya işte bu şehri bitirdi bitirecekler ya da çoktan bitirdiler de bizim gibi iyi tarafından bakacağız diye debelenen birkaç deli, bakışlarımızı kaçırıyoruz acımamak için. Hafta sonu trafikte araçta öylece mal gibi oturuyorken ve gene öyle mal gibi etrafa bakınıyorken ben, görmez olasıca gözlerim gördü ki kalan son metrekarelere de beton döküyorlar. Sonra o mala bağlamış Özgür düşündü ki; neden bu kadar uğraşıyorlar gökten helikopterlerle döksünler betonu şehrin üzerine. ( şehirlerin üzerlerine ) Birer solucan gibi evlerin içlerine hapsetmek istedikleri ve adına ‘Halk’ dedikleri bizler yontar sığışırız içlerine. Sakın kimse ‘’Arz talep’’ demesin! Diyen olursa da ‘’talep’’ olsun inşallah.

– Arabaları karaya sığdırdılar sıra geldi tekneleri Marmara’ya sığdırmaya. Bebek sahile beton döküp tekne bağlayacaklar mış. Ki; maviyi görüp hayal kuramayalım, denizle dertleşemeyelim.

– Güleryüz çok şey demektir.

– Sebebini bilmediğimiz şeylere, durumlara, olaylara ve sebebini bilmediğimiz insanlara kafa yormaya hiç ama hiç değmez.

– Yaz gelecek umudumuzu kaybetmeyelim.

– Papatyalardan fal tutacak aşkları olanlar kıymetini bilsinler. Bilsinler ki; geçecek bu aşk halleri. Gerçi yazılanlara göre aşkın tortusu da idare eder miş uzunca süre.

– Gözünüzü seveyim lale fotoğrafı paylaşmayalım artık. Internetteki oyun isteklerini geçti hissettirdikleri.

– Bir can zamanlı zamansız neden aşure çeker? Bilen beri gelsin.

– ‘ Aynen / Boşver / Hayırlısı / Eyvallah ‘ rahat bir kafanın 4 sırrıy mış, bolca kullanalım.

– ‘ Kartal kalkar dal sarkar / erken yatan erken kalkar / körle yatan şaşı kalkar / çok seversen götü kalkar ‘ bu da dün instagramdaki paylaşımlardan biri. Gördüğünüz üzere dünya kalkan ve sarkanlar üzerine kurulu.

Işte böyleyken böyle. Hafta sonundan hafta başına sarkan, ufaktan ufaktan takılan sonra uçup gidenler bunlar. Ulan şimdi, şu an öyle bir şarkı çalmaya başladı ki, inanamazsınız. Inanamaz ve papatya ya da dört yapraklı yoncalara gömülesiniz gelir. Amannn neyse, boşvereyim, hayırlısı artık. Eyvallah

özgür tamşen yücedal

 

 
Yorum yapın

Yazan: 20 Nisan 2015 in GENEL

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: