RSS

sarı ay

07 Ara
sarı ay

1e89a1e320

01112012huu-RmvaGQqENelZ

Her şey yolunda, her şey yolunda …

Umut !

İyi olabileceğine dair bir umut.

Mutlu bitmez masallar aslında

Biz büyüklerin masalları mutlu bitmez.

Bugüne kadar salondan çıkarken dağılmış halde olduğum tek bir oyun olmuştu. Taa ki Cumartesi akşamına kadar. Küçük bir salon, sınırları beyaz çizgilerle belirlenmiş ufacık performans alanı, dört sandalye, dört oyuncu ve bir şapka. Çevresine dizilmiş izleyiciler. Bedenlerini kullanarak öyle bir hikaye anlattılar ki bizlere… İzlediğim süre zarfında bir romanmışçasına okudum metini adeta… Göle atlayıp üşüdüm… Ölü bir maralın bedeninde ellerimi ısıttım. Her anı kazıdılar kafama.. Bitip tükenmeyen soluklarıyla öyle şeyler söylediler ki… Kendime, geçmişime, kaybolmuş, bulmuşluğuma…

Dört sandalye, dört oyuncu ve bir şapka…

Karşısındakilerin yalnızca duymak istediklerini duyduklarının farkına varmış, aslında gerçekten varolmadığına inanarak  susmuş bir kız çocuğu oldum. Bir susmuş oldum adeta,  varolduğunu hissedebilmek için keserken kollarını tuvalette o genç kız. Kaybolmuş, anlayamamış, anlatamamış, çığlık çığlığa susmuş genç bir erkek oldum cevap bulabilmek için bıçaklarken  annesinin sevgilisini o genç erkek. Vazgeçmiş bir anne… Ne yapacağını bilemeyen, yenilmiş, kaçmış bir baba… Bir ünlünün şöhretin getirdiği yalnızlığının içine girdim… Herkes yaşadığını hissedebileceği bir hikaye peşinde. Bıkıp usanmadan ‘’her şey yolunda, her şey yolunda…’’ diyerek her şeyin iyi olabileceğine dair umuda tutunuyordu.

Çevremizdekilerden kaçarken böylemi kayboluyoruz. Kaçıp kaçıp kendimize, geçmişimize mi tosluyoruz. Hepimiz mi? İntihar eden gençler böyle mi hissediyorlar? Ne yapacağını bilememezlik bunca büyür mü içinde insanın sonra yutar mı insanı o bilememezlik?

ÖNEMLİ NOT:

Dot Tiyatro & Sarı Ay hakkında : Sarı Ay yenilenme ile ilgili bir oyun. Sistemin içinde kaybolmuş ve hayatlarındaki boşluğu bir türlü dolduramayan, kendilerine zarar verme noktasında bu boşluğu dolduramayan insanlar… Ve bu boşluğu da ancak gerçek bir hikayenin içinde olduklarını hissettiklerinde doldurabiliyorlar. Ama gerçek bir hikayeniz olması için de bir yola koyulmanız gerekiyor ve bu yola çıkmak da büyük cesaret istiyor. Kendi hikayenizi yaratmak; kendi hikayemizi yarattığımız noktada yaşadığımızı ve varolduğumuzu hissediyoruz. Sarı Ay bununla ilgili bir oyun.

özgür tamşen yücedal

 
2 Yorum

Yazan: 07 Aralık 2012 in İNSANOĞLU, İZLEDİM

 

Etiketler: , , , , , , , , ,

2 responses to “sarı ay

 1. guguk kuşu

  07 Aralık 2012 at 11:50

  seyretmiş miydin? all is well all is well 🙂 🙂
  şahane bir hafta sonu olacak değil mi?

  Beğen

   
  • ouzelf

   07 Aralık 2012 at 18:11

   Şahane! Şu an mutfakta ayıklama, doğrama, pişirme işleriyle haşır neşirim Guguk Kuşu! Yarın ağır misafirlerim var! Her şey şahane arkadaş! Işıkla! Sevgiyle!

   Beğen

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: