RSS

İYİ Kİ …

08 Ağu

 

  Kaç yıl oldu? Sanırım on iki yıl kadar. O zaman yaşadığımız apartmanın sekizinci katında oturuyorlardı. Kendi hallerinde, etliye sütlüye pek karışmayan gizemli çift. İlk karşılaşmamız asansör beklerken olmuştu. Kızları Deniz’i doktordan getiriyorlardı. Kata çıkış süresince aramızda geçen hal hatır sormadan sonra uzunca süre tekrar karşılaşmadık. Zamanın içinden geçtik, zaman içimizden geldi geçti. Birgün apartman görevlisinden ikiz bebekleri olduğu haberini aldım. Sonrasında hatırladığım, elimde ikizler için aldığım ufak hediyelerle kapısını çaldığım. O kapı ki; o günden sonra hep önünde olduğum, ardında hep onun olduğunu bildiğim, her çalışımda açılacağını bildiğim gönül kapısı. O kapı ki, etliye sütlüye karışmaz sandığım ama yamacına gelince insanın önünde ummanlar açabildiğini gördüğüm kişinin kapısı.

  Apartmanlar değişti, bizler değiştik yalnızca o kapı değişmedi. Çaldığım kapı hep aynıydı. Çünkü şimdi anlıyorum ki parmaklarımın değdiği asla bir tahta parçası olmadı. Her vuruşum arkadaşım, candaşım, sırdaşımın kalbinde ses buldu. Dertlerime, hayallerim, hayal kırıklıklarıma, endişe, korkularıma, kadehte rakıma ortağım oldu. En çok da mutluluklarıma, sevinç çığlıklarıma, cesaretime ortak oldu. Gevşek ve uzun bıraktığımız ipi birbirimize sıkıca bir düğüm attığımız, kaçamak vakitlerde ipi gererek birbirimizi bulduğumuz arkadaşım Belgin.

Dostum,

Kendimi arayıp dururken, sonunda bulmuşken yüreğimde sevgi için açılan kocaman yere gelip sevgiyle kuruldun. Anneni tanıdıktan sonra daha da iyi anladım, o kadar büyük ve güzel bir sevgiden gelmişsin ki gittiğin yere başka bir şey götüremezsin zaten. Sen de gördüm varolmanın dayanılmaz hafifliğini. Senden öğrendim sabah aldığım ilk nefeste şükür etmeyi. Senden öğrendim hiçliğin huzur dolu ülkesinin yolunu. İyi ki varsın. İyi ki doğmuşsun. İyi ki o güzel çocukları doğurmuşsun. Tüm kalbimle sana ailenle geçireceğin sağlık, huzur, sevgi dolu nice yaşlar diliyorum. Melekler seninle olsun. Yeni yaşın kutlu olsun.

ÖZGÜR TAMŞEN YÜCEDAL

 
4 Yorum

Yazan: 08 Ağustos 2012 in GÜNLÜK, İNSANOĞLU

 

Etiketler: , , , , ,

4 responses to “İYİ Kİ …

 1. guguk kuşu

  08 Ağustos 2012 at 07:15

  seninle tanıdığım bu insanın yeni yaşını kutluyorum.

  Beğen

   
  • ouzelf

   08 Ağustos 2012 at 10:48

   Onun adına teşekkür ediyorum Guguk Kuşu. Hani sen de yazmışsın ya bugün, o adı kutlanasılardan bir tanesi işte. Şükür ki bir köşebaşında kesişti yollarımız. Sevgiyle kal, hoş kal!

   Beğen

    
 2. belgin

  08 Ağustos 2012 at 10:38

  Upppsss. Fikrimin ince gülü, bilirsin ağlayamam. İçime içime akıyorum, seni çok seviyorum.
  ,

  Beğen

   
  • ouzelf

   08 Ağustos 2012 at 10:50

   Aman ha hiçbir yere akma sen. Öylece, olduğun yerde hep yamacımda ol. İyi ki doğmuşsun şekerim.Tıpkı dün ve ondan önceki günlerde olduğu gibi sevgiyle sarılıyorum.

   Beğen

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: