RSS

demiştim!

16 Ara

Bir filmden yola çıkarak daha doğrusu yolun sonunu bir filme bağlayarak ‘’Noel Baba var mı? Yok mu? ‘’üzerine  yazmıştım geçenlerde. Sizlerle paylaştıktan bir kaç gün sonra Erdo ekte izleyeceğiniz videodan bahsetti. Önce izleyin:

noel baba

Gördünüz mü, büyümüşte olsa insanlar, bir tarafı nasıl inanmak istiyor, gizliden de nasıl inanıyor! Mucizelere! Süprizlere! Karşılıksız olanın güzelliğine!  İnananalım abicim, inanalım valla. Dileyelim, isteyelim! Kendi adıma söyleyecek olursam: dileklerim gerçekleşmeseler bile çoğu zaman onlar hakkında kurduğum hayaller yetiyor bana. Yaşıyor, hissedebiliyor, heyecan duyabiliyor olduğumu hatırlatıyor hayal kurmak.

Üç hafta kadar önce mesela; zamanında ‘’Böyle bir yerde yaşamak nasıl bir şey acaba!‘’ diye içimden geçirdiğim bir muhitte ev baktık. Kiralama prosüdüründe imza atma noktasına kadar geldik. Atmadık ve doğal olarak evi tutmadık. Tutmadık ama karar verme aşamasında evle ilgili hayaller kurarak geçirdiğim dört gün yetti bana. İçini döşedim. Elif’le balkonunda kahve içtik. Erdo’yla içip sarhoş olduk. Turkuvaz renkli gömme dolabına beyaz pijamalarımı yerleştirdim. Arkadaşlarımıza yeni yıl partisi verdik. Hepsi hayallerimde oldu ama hayallerimle uykuya daldığım o dört gece bile güzeldi. Vazgeçtim mi hayal kurmaktan? Hayır. Zamanı gelir gelecekte bir gün, gerçek olur belki. Kimbilir? Zamanı geldiğinde! Vazgeçmek yok!

Son olarak videoyla ilgili aramızdaki en şahane yorumu Nünü yaptı:

‘’Bak anacığım bize de havalimanında sorarlar morarlar ‘Noel Baba’dan ne istiyorsun?’ diye. Sakın öyle salak salak ‘Mutluluk, sağlık mağlık:’ diye cevap vermeyelim. Şimdiden düşünelim elle tutulur bir şeyler isteyelim.’’ dedi. O günden beri ciddi ciddi düşünüyorum ama yeminnen hala bulamadım ne isteyebileceğimi. Daha doğrusu bir yerlerde yayınlanırsa rezil olma ihtimalimin korkusunu engelliyor beni.

Ayrıca facebOk ta yıllardır Santa’dan dileklerde bulunan Meltem’e de selam etmeyi borç biliyor ve borcumu ödemek istiyorum. Meltem; ben de çikolata yiyip yiyip kilo almamak istiyorum arkadaş. Yolların açık ola.

Evlerine yeni taşınmış olanlara ferahlık-kolaylık, hasta olanlara şifa, borcu olanlara para, aşık olanlara akıl, çocuğu olanlara sabır, sınavı olanlara başarı, bekleyenlere vuslat diliyorum. Sevgiyle…

 özgür tamşen yücedal

 

 

 
2 Yorum

Yazan: 16 Aralık 2013 in GÜNLÜK, İNSANOĞLU

 

Etiketler: , , , , , ,

2 responses to “demiştim!

 1. Küçük Joe

  17 Aralık 2013 at 10:28

  Özgür ben bu videoyu fb ta orda burda görmüş ama hiç izlememiştim. Ta ki sen izleyin önce diyene kadar. Ağladım yahu. Ne kadar güzel bir fikir! Reklamsa reklam olsun umurumda değil. Ne güzel bir post bu. Nünü kim bilmiyorum ama yorumuna bayıldım. İnşallah sana hayaller kurduran o evden daha güzel bir evde oturursun.

  Beğen

   
  • ouzelf

   17 Aralık 2013 at 11:43

   Güzel dileğin için teşekkür ediyorum küçükjoe! Bu arada Nünü, yakın arkadaşım ve ben de bayılıyorum yorumlarına. Sevgiyle…

   Beğen

    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: