RSS

BİTTİ!

09 Haz

Beklentiler denizinde boğulduğum bir gün daha bitti. Demek ki, kendine yetmeyi böyle böyle öğreniyor insan. Çalan bir telefonla, atılan bir mesajla anlam yüklenebiliyor hiç ummadıklarına, anlamını kaybediyor hiç ummadıkların. Ama olsun bu da geçer, güneş doğar, biz çiçek oluruz, güzel oluruz, devran döner, yaşayan anlar yaşayanın halinden.

SBS hayırlısıyla bitti. Sınav heyecanını, stresini atlatan tüm öğrencilerin, ana, babaların gözü aydın olsun. Hepsinin hakkında hayırlısı olsun. Neşe olsun, huzur olsun, en önemlisi sağlık olsun. Gerçi bizim kızdan bir uçtu pir uçtu heyecan; şu saatte ben pelte gibi balkona oturmuş bu satırları yazarken bizimki partiliyor. Sefaları olsun. Çok çalıştılar. Yaşlarına çok ağır gelecek şeyler yaşadılar. Ama her şey gibi bu da bitti.

Bir de dün öğrendim ki, arkadaşım YASEMİN ameliyat olmuş. O arkadaşım ki, ben de asla tüketemeyeceği bir kase çorbasının hatırı olan arkadaş. Çok hasta olduğum bir gün benim için pişirdiği sonra da elleriyle içirdiği hakkının ben de baki olduğu bir kase çorba. İşte O na buradan bir kez daha ”Geçmiş olsun.” demek ve acil şifalar dilemek istedim.

Şimdi uyumaya gidiyorum. Bitti.

ÖZGÜR TAMŞEN YÜCEDAL

 
Yorum yapın

Yazan: 09 Haziran 2012 in GENEL

 

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: