RSS

ARADA KALDIM

07 Mar

 

Son yurtdışı seyahatimizde ilk defa 12 günü çok farklı bir kültürle yetişmiş biriyle geçirdik. Kerim; Filistin asıllı, hayatını Kolombiya, Miami ve Boston arasında geçiriyor ve yirmiyedi yaşında.

Tatili biz Türklerden beklenenin üzerinde bir sabırla; sipariş vermesini, hazırlanıp evden çıkmasını, cüzdanındaki biletlerini çıkartmasını beklemek, beklemek, beklemekle geçirdik. Adam bir şapka alacak; fiyatından yıkama talimatlarına her şeyine bakıp inceliyor.Önce taksana şu lanet şapkayı kafana da yakıştımı yakışmadımı gör, değil mi. Ama yoook acelesi yok. Biz kapıda hazır nazır bekliyoruz. Bizimki saçları bitirmiş dudak koruyucusunu falan sürüyor.

Kasalarda kuyruk beklerken, servis yaparken, eşya falan taşırken daha bir dikkatli izlemeye başladım sokaktakileri. Önceleride çıldırtırdı beni ağır kanlılıkları ama bu defa farklıydı. Ve anladım ki farklıydılar. Kerim bu tutum içindeyken bizi beklettiğinin falan farkında değil. Çünkü; tek önemsediği kendisi…

Bizde nasıl? Aman bekletmeyeyim insanları! Hayır dersem ayıp olur! Ne derler? Ne düşünürler?. Bizler; kendimizi sıranın en sonuna koyuyoruz. Önce; eş dost mutlu olsun, ben sonra bakarım birşeyler!!!

İşte ben bu işin içinden çıkamadım. Arada kaldım. Kerim gibi; tamamen ben merkezci yaşamakta  doğru gelmiyor. Bizdeki gibi çevre merkezci yaşamakta doğru gelmiyor. Bunun bir ölçüsünü bileniniz varmı?

(Bu seyahatin ikinci yazısı kaybolan valizlerle ilgili gelecek, yakında)

 
Yorum yapın

Yazan: 07 Mart 2011 in GÜNLÜK, GENEL

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: